Drogie Kobietki!

Tym wpisem chcemy przybliżyć Wam jak dbać o Waszą wartościową biżuterię Afroditte oraz wszystkie pozostałe skarby biżuteryjne ze srebra jakie posiadacie.

 

Bez wątpienia biżuteria to nieodłączny atrybut wielu kobiet. Odpowiednio dobrana dodaje uroku i elegancji. Podkreśla urodę, dodaje pewności siebie i nierzadko zmienia całą naszą stylizację! Jednakże, często noszona biżuteria, w szczególności ta wykonana ze srebra z czasem zaczyna ciemnieć. Ciemnienie srebra nie jest spowodowane jego słabą jakością, lecz jego właściwościami chemicznymi. Jeśli nasza biżuteria ciemnieje oznacza to właśnie, że została wykonana ze srebra.

 

Silver Net 5 – bransoletka z pierścionkami

 

 

Jak czyścić srebrną biżuterię domowymi sposobami?

Co zatem należy zrobić, gdy na naszej ulubionej biżuterii pojawią się nieestetyczne przebarwienia? Czym czyścić srebro, aby odzyskało swój dawny blask i cieszyło nasze oko jak dawniej?

 

Sprawdź nasze sprawdzone i skuteczne metody jak odnowić sczerniałą i podniszczoną biżuterię nie wydając przy tym majątku.

 

Silver Net 3 – bransoletka

 

 

Naturalne składniki najlepsze na sczerniałą biżuterię

 

Nawet jeśli Twoja ukochana bransoletka jest w pogorszonym stanie, nie spisuj jej na straty! Wbrew pozorom, do czyszczenia zaśniedziałej i zaniedbanej srebrnej biżuterii, doskonale sprawdzą się składniki naturalne! Wystarczy zanurzyć sczerniałą biżuterię w kwaśnym mleku i pozostawić ją w takim roztworze na co najmniej 30 minut. Następnie należ ją wypłukać, po czym przetrzeć srebro ściereczką i gotowe! Dzięki temu prostemu zabiegowi pielęgnacyjnemu, srebro powinno przynajmniej częściowo odzyskać swój dawny blask, jeśli nie – zabieg należy powtórzyć.

Kolejnym składnikiem, który idealnie nadaje się do renowacji srebrnej biżuterii i możemy go znaleźć w swojej lodówce to jajko.  Do ubitego na pianę białka jajka dodajemy niewielką ilość soli. Powstałą papką smarujemy przedmioty o gładkiej powierzchni. Pianę z jajka powinnyśmy nakładać etapami i polerować flanelową ściereczką do uzyskania oczekiwanego efektu.

To przecież takie proste! Zaskoczone? : )

 

Ring Chain – pierścionek z łańcuszkiem

 

 

Soda i ocet skutecznie odnowią zniszczoną biżuterię

Soda oczyszczona dzięki swoim licznym właściwościom pomoże nam skutecznie pozbyć się nieestetycznych przebarwień z ozdób.  Do 1 litra wody dodajemy 1 łyżkę octu po czym całość mieszamy. Biżuterię zanurzamy w przygotowanym roztworze na 15 minut po czym opłukujemy pod bieżącą wodą i osuszamy. Do uzyskania najlepszego efektu należy stosować czyszczące kąpiele całej biżuterii. Gwarantuje to usunięcie zabrudzeń i osadu z całej powierzchni czyszczonego przedmiotu oraz z trudno dostępnych zakamarków. Taką metodę możemy zastosować jednak w przypadku biżuterii wykonanej tylko ze srebra. Ozdoby ze złotem, kamieniami czy perłami mogą zostać zniszczone, gdy zanurzymy je w roztworze soli z octem. Tak więc należy być ostrożnym przy wyborze metody czyszczenia naszych bransoletek z perełek lub z innych cennych kamieni… : )

 

Silver Slave Bracelet – bransoletka z pierścionkiem

 

 

Pasta do zębów, czyli stary sposób naszych babć

Kolejnym sposobem na odzyskanie blasku naszej biżuterii metoda z użyciem pasty do zębów. Dwie podstawowe rzeczy, których potrzebujesz to mała ściereczka i zwykła pasta do zębów. Nakładamy na suchą ściereczkę niewielką ilość pasty do zębów, po czym wcieramy w nią naszą srebrną biżuterię. Jeżeli wykonujemy zabieg prawidłowo, na ściereczce stopniowo powinien być widoczny czarny nalot. Zabieg kontynuujemy do momentu, aż materiał nie łapie czarnego nalotu. Następnie opłukujemy biżuterię pod bieżącą wodą i wycieramy ją do sucha. I ten prosty sposób zdecydowanie przypadł nam go gustu. A Wam?

 

Silver Chain – bransoletka

 

 

Lepiej zapobiegać niż leczyć – czyli jak nosić i przechowywać srebrną biżuterię?

Równie ważne jak czyszczenie jest samo przechowywanie srebrnej biżuterii! Nie warto zostawiać jej byle gdzie, na przykład na słońcu czy też w łazience, gdzie panuje ogromna wilgoć. Takie miejsca z pewnością nie służą naszym srebrnym ozdobom, a raczej przyczynią się do szybszego ciemnienia biżuterii i w konsekwencji do jej dalszego niszczenia. Nienoszoną biżuterię najlepiej przechowywać w specjalnie przeznaczonej do tego szkatułce, a jeśli takiej nie mamy pod ręką, doskonale sprawdzą się małe woreczki z polietylenu. Najlepiej, jeśli każdy element naszej srebrnej biżuterii będziemy przechowywać w osobnym pudełku, które będzie dodatkowo wyścielone materiałem pochłaniającym wilgoć. Warto wtedy również owinąć biżuterię w cienką bibułkę czy też w kawałek miękkiej tkaniny, tak aby zabezpieczyć ją przed wilgocią czy też niechcianymi zarysowaniami.

Nosząc srebrne ozdoby powinniśmy zachować szczególną ostrożność podczas używania przez nas kosmetyków. Nakładając balsamy, kremy czy aplikując perfumy miejmy pewność, że srebro nie ma z nimi styczności.  Oksydanty zawarte w kosmetykach powodują zmianę koloru srebra. Nie zapominajmy także o zdejmowaniu biżuterii podczas wykonywania prac domowych, gdyż silne detergenty nie tylko mogą zabarwić nasze ozdoby, ale także przyczynić się do poluzowania lutów.

 

Traktujmy zatem naszą biżuterię odpowiednio a będzie służyła nam dłużej! <3 <3 <3

 

Afroditte Collection

 

Autor: Daria Szymańska

 

Add Comment

Rabat -25% na WSZYSTKO z kodem: HAPPYNEWYEAR ważny do 07.02.2022!

X
Account
Cart
Search